Author: h***o
Date:
Review: Its so good.
Color: Blue
Price: ₱4,389
Original Price: ₱6,282
| Color | Blue |
| Connection Method | WiFi |
| Interface | Type C |
| Brand | itel |
| Model | itel A70 |
| Network | 4G |
| Screen Size | 6.6" |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
| Operating System | Android 13 |
| Screen Type | LCD |
| Rear Camera | 13MP |
| Positioning | Positioning |
| Version | International |
| Condition | New |
| SIM Card Size | Nano |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 60 Hz |
| Cell Phone Resolution | 720*1612 |
| Video Capture Resolution | 720P |
| Phone Battery Capacity | 5000mAh |
| Battery Type | UN 3481 |
| Power Supply | Battery Powered(Rechargeable Battery) |
| CPU Brand | Unisoc |
| CPU Model | Unisoc T603 |
| SKU | sw25081337722429897 |
Brand Name: itel
Brand Page: https://m.shein.com/ph/Brands/itel-sc-0141883865.html
Quality: 5193743 people said the quality is very good!
Author: h***o
Date:
Review: Its so good.
Color: Blue
Author: n***r
Date:
Review: thank you shien for the nice product , this is good quality 👍
Color: Black
Author: l***x
Date:
Review: highly recommended
Color: Blue
Author: 6***0
Date:
Review: firs time i bought phone online, i’m really scared but this one phone arrived then i feel very happy. thank you Shein
Color: Green
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.